İYİ Parti’de kritik iki isim, Kılıçdaroğlu’nun isminin oylandığı toplantıya katılmadı

YSK’nın 14 Mayıs için hazırladığı seçim takvimi işlemeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı adaylığı için seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyenlerin, Yüksek Seçim Konseyine (YSK) müracaat mühleti dün sona erdi. Siyasi partilerce cumhurbaşkanı adaylığı için yapılacak müracaat müddeti ise 23 Mart saat 17.00’de dolacak. Partiler aday gösterecekleri isimler için küme kararı alıyor.

4 VEKİL KATILMADI

İYİ Parti TBMM Kümesi da bugün Kılıçdaroğlu’nu aday göstermek için karar aldı. Basına kapalı gerçekleşen toplantı yaklaşık yarım saat sürdü. Mersin Milletvekili Behiç Çelik yurt dışında, Denizli Milletvekili Yasin Öztürk TBMM Sarsıntı Araştırma Komitesi’nde olduğu için toplantıya katılmadı. Ankara Milletvekili Koray Aydın ile İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun ise toplantıya katılmaması dikkat çekti.

KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINA KARŞI ÇIKMIŞTI

6’lı Masa’da yaşanan ortak aday krizinin çözülmesiyle İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Millet İttifakı’na geri dönmüştü. Her fırsatta Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıktığını lisana getiren Ağıralioğlu’nun ise bu gelişmenin akabinde istifa edeceği konuşulmuştu. Ağıralioğlu, “Sağ ayağıma basamıyorum ancak sol ayağıma yaslanarak yürüyorum. Bu durumdan rahatsızım. En kısa vakitte sağımı tedavi edip güçlü halde ayağa kalkacağım” tabirlerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU İLE POLEMİK YAŞAMIŞTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın adaylığını destekleyip kendisini veto eden İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’e “İç işlerimize karışma” diyerek tepki göstermişti. İYİ Parti kanadından kelam konusu çıkışa karşılık veren Ağıralioğlu, “Kemal Bey de İstanbul’da aday olmuştu fakat kazanamamıştı. Bu isimler kazandılar, bizim projemiz tuttu. Denenmiş ve kazanmış şahıslarla ilgili değerlendirmeleri iç işlerine karışmak olarak görmek sübjektifliktir” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir