Kılıçdaroğlu, özel kalemi Fikret Bila’ya konuştu: İstifaya birlikte karar vereceğiz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu seçimin akabinde en çok sorulan “Kılıçdaroğlu istifa edecek mi?” sorusuna cevabını Halk TV müellifi Fikret Bila’ya vermesiyle dikkat çekti. Kılıçdaroğlu açıklamasında bugünkü MKYK toplantısını işaret etti.

Kılıçdaroğlu hiçbir gerginliğinin olmadığını söylediği açıklamasında “CHP çok esaslı bir parti. CHP’de her fikir rahatlıkla dillendirilir, tartışılır ve bu süreç sonunda partinin yetkili kuralları karar verir. Artık bu süreci yaşıyoruz. MYK’da, Parti Meclisi’nde incelemeler, değerlendirmeler, tartışmalar yapılacak ve daima birlikte karar vereceğiz ve kamuoyuyla paylaşacağız” diye konuştu.

İlginizi çekebilir… CHP medyasında neler oluyor… Kim kimin adamı… Parayı veren iki kişi… Düdüğü çalan kaç kişi…

ODATV FİKRET BİLA’YI GÜNLER ÖNCESİNDEN YAZMIŞTI

Odatv müelliflerinden Hürrem Elmasçı Fikret Bila’nın Halktv’de yaptığı yayınlara dikkat çekmiş “İmamoğlu cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda çabuk ettiği üzere, genel başkanlık konusunda da ivedi ediyor” biçiminde sıklıkla yaptığı İmamoğlu tenkitlerini köşesini taşımıştı.

Odatv Fikret Bila’nın Halk TV’de koltuk veren siyasi parti başkanının de Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu hatırlatmıştı. Kılıçdaroğlu kritik açıklamasını yaptığı isim de yeniden Fikret Bila oldu.

KILIÇDAROĞLU’NDAN BİRİNCİ AÇIKLMAMA FİKRET BİLA’YA

Fikret Bila’nın ‘İstifa’ sorusuna ne cevap verdi? İmamoğlu İle ortalarında gerginlik var mı? başlıklı bugünkü yazısından satır başları:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, “İktidar seçim kampanyasını, palavraya, iftiralara, montaj kasetlere dayandırarak yürüttü. Halka palavra söyledi. Halkına palavra söyleyen biri cumhurbaşkanı olabilir mi? İktidarın ve seçim kampanyasının bu istikametiyle sorgulanması gerekir” dedi.

Kılıçdaroğlu seçim sonucunu nasıl değerlendirdiğine ait soruya, “Seçim kampanyası boyunca benim hakkımda palavra söylediler. İftiralar attılar. Geçersiz görüntülerle kampanya yürüttüler. Ve bu görüntülerin uydurma olduğunu, montaj olduğunu itiraf ettiler. Yüksek Seçim Kurulu seçim sonucunu onayladı fakat bu sonucun ahlaki meşruiyeti yoktur. Ayrıyeten kimlere oy kullandırıldığını da gördük. İthal seçmen yarattılar. Türkçe bilmeyen yabancıların oy kullandığını gördük. Bu da ahlaki açıdan sorgulanmalıdır. Seçimin ahlaki meşruiyet açısından hukukçular da ilahiyatçılar da tartışmalıdır” dedi.

‘HEP BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ’

Seçimden sonra ‘istifa edip etmeyeceği’ ile ilgili de açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “CHP çok esaslı bir parti. CHP’de her fikir rahatlıkla dillendirilir, tartışılır ve bu süreç sonunda partinin yetkili kuralları karar verir. Artık bu süreci yaşıyoruz. MYK’da, Parti Meclisi’nde incelemeler, değerlendirmeler, tartışmalar yapılacak ve daima birlikte karar vereceğiz ve kamuoyuyla paylaşacağız” diye konuştu.

‘HİÇBİR GERGİNLİK YOK’

Kılıçdaroğlu’na parti içinde bir gerginlik olup olmadığını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla Genel Merkez İdaresi ortasında bir tartışma olup olmadığına ait soruya da “Hiçbir bir sorun yok. Hiçbir gerginlik yok. Daima birlikte konuşup, değerlendirip yol haritamızı belirleyeceğiz” cevabını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir