Selahattin Demirtaş’tan dikkat çeken yazı: HDP, Kılıçdaroğlu’ndan ne isteyecek?

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, farklı partilere takviye ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda yarın HDP’yi ziyaret edecek olan Kılıçdaroğlu’nun randevusu HDP tarafından ileri bir tarihe ertelendi. Konunun sorulduğu CHP lideri, “Bunu bana değil, konut sahibine sorun” dedi.

“DUYMAK İSTEDİĞİMİZ, DEMOKRATİK DEĞİŞİMİN CİDDİYETLE ELE ALINIP ALINMAYACAĞI”

İki parti ortasındaki bağlantının ne vakit olacağı merakla beklenirken, tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “HDP, Kılıçdaroğlu’ndan ne isteyecek?” başlıklı bir yazı yazdı. Demirtaş, “HDP’nin kimseden bakanlık, milletvekilliği talebi yoktur. HDP, önümüzdeki devirde parlamentonun ana muhalefet partisi olmaya adaydır. Bununla birlikte HDP’nin duymak ve emin olmak istediği şey, yeni devirde demokratik değişimin ciddiyetle, samimiyetle ele alınıp alınmayacağıdır.” sözlerini kullandı.

“HDP, NİYET VE KARARLILIK GÖRÜRSE DAYANAK VERİR”

Demirtaş yazısında şöyle devam etti: “Yani HDP’nin 11 unsurluk tavır evrakında sözünü bulan siyasetlere yaklaşım nasıl olacak? Şayet Sayın Kılıçdaroğlu ile ekibi tüm bu niyetlere, prensiplere hürmet duyuyor, kıymet veriyorsa bunu şahsen kendisinden duymak ister. Demokratik siyasi ortamın sağlanması için bir niyet, program, ciddiyeti kararlılık görürse de dayanak verir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir